Pozvánka k účasti na MTBturistické akci v Apeninách

Vážení návštěvníci této stránky. Vzhledem k tomu, ze u vás předpokládám zvýšený zájem o dobrodružné off-road bikování v relativně pustých horách s pěknými výhledy, dovoluji si vám nabídnout účast na mé letošní chystané MTB akci do Apenin (Corno Grande 2914 m n.m., provincie Abruzzo, Itálie) v termínu 19.7. - 28.7. 2002.

V plánu je doprava z Brna do Apenin, přesuny v horách a cesta zpět do Brna autobusem Karosa s koly pověšenými uvnitř autobusu, ubytování v kempu (a 4 noci v autobusu během přesunu na místo a zpět), 6 dnů off-road bikování (plus příp. 2 dny silničního ježdění). To vše ve skupině maximálně 24 lidí (víc lidí s koly se do autobusu nevejde). Možná je i návštěva San Marina, Rimini, Raveny či Benátek při cestě do hor či zpět během nutného osmihodinového odpočinku řidiče.

MTB trasy jsou prokonzultované s místními bikery a relativní odlehlost tohoto místa od Německa by měla zaručit výrazně menší počet bikerů než v Dolomitech či okolo Lago di Garda !

Předpokládaná cena za akci při účasti dvaceti lidí je asi 6900,- Kč (doprava 2800 km, 5 nocí v kempu, jídlo z ČR na 9 dní, průvodce). Cenu jídla vezeného z ČR na 9 dní jsem odhadl na 1100,- Kč/osoba. Pojede s námi zřejmě i kuchařka, ale vařit bude jen pro ty účastníky, kteří si to budou výslovně přát a dohodnou si s ní všechny podrobnosti.

Pro ilustraci připojuji několik linek s obrázky nejvyšší části Apenin, ve které se budeme pohybovat. Jde o jedno z posledních míst v západní Evropě, kde se jestě volně vyskytuje vlk a medvěd. Čekají na vás také rázovité chudé horské vesničky s dobrotivými rolníky, dřevorubci a pastevci, vápencové pláně a štíty Gran Sassa, lesy z jedlých kaštanů v oblasti Monti della Laga a římské památky ve městech Teramo a L'Aquila.
Rifugio/chata Antonella Panepucci Alessandri
Rifugio/chata Garibaldi
Národní park Gran Sasso a Monti della Laga
Provincie Abruzzo

Zatím je přihlášeno 15 osob. Máte-li zájem jet do Apenin také, ozvěte se prosím na níže uvedenou e-mail adresu a já vám pošlu podrobnější informace. Pokud do 20. května 2002 nebude přihlášeno 20 osob, akce se s největší pravděpodobností nebude konat....

Na setkání se těší Zdeněk Bartoš.


Pripominky k teto strance poslete na adresu: zdbartos@seznam.cz


[ Zdeněk Bartoš Home Page / Zdeněk Bartoš MTB Page ]


Jste návštěvníkem této WWW stránky

od data uvedeného na počitadle mé Home Page.